Karolina Karwala

Wykształcenie:

Karolina jest psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji.

Absolwentka kierunków psychologia i filologia angielska na Uniwersytecie Śląskim.  W 2019 roku ukończyła pięcioletni cykl zajęć warsztatowo-wykładowych w ramach Akredytowanego Kursu Psychoterapii w ośrodku rekomendowanym przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest również psychologiem transportu, coachem, trenerem warsztatów umiejętności psychospołecznych i praktykiem Treningu Zastępowania Agresji ART.

Stale uzupełnia swoje wykształcenie na kursach i szkoleniach.

Doświadczenie:

Karolina rozpoczęła pracę w obszarze pomocy psychologicznej w 2007 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako psycholog i psychoterapeuta między innymi w Ośrodku Interwencji Kryzysowej z osobami doświadczającymi przemocy, w Centrum Integracji Społecznej z osobami długotrwale bezrobotnymi i zagrożonymi wykluczeniem społecznym, w szkole średniej z młodzieżą oraz w trakcie praktyki prywatnej prowadzonej od 2014 roku. Na swojej dotychczasowej ścieżce zawodowej  spotkała się między innymi z osobami borykającymi się z depresją, nerwicą, lekiem, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania jak również ze skutkami przewlekłego stresu, traumy, żałoby, rozstania czy konfliktu.

Mottem towarzyszącym Karolinie w pracy z klientami są słowa Miltona Ericksona : „Mapa świata każdego człowieka jest tak samo niepowtarzalna jak odcisk jego palca. Nie ma dwojga takich samych ludzi. Nie zdarza się, żeby dwie osoby jednakowo zrozumiały to samo zdanie. Nie próbuj zatem dopasowywać innych do własnych wyobrażeń o tym, jacy powinni być.”

Zawodowo:

Karolina oferuje pomoc w formie terapii indywidualnej osób dorosłych oraz terapii par i małżeństw. Zajmuje się również wsparciem psychologicznym i rozwojem osobistym.

Prowadzi terapię w nurcie Psychoterapii Integratywnej co oznacza, że łączy elementy głównych nurtów psychoterapeutycznych takich jak psychoterapia systemowa, ericksonowska, psychodynamiczna, procesu, poznawczo-behawioralna, humanistyczno-egzystencjalna, gestalt, praca z ciałem oraz  mindfulness. Takie podejście daje możliwość indywidualnego podejścia do klienta.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W pracy kieruje się Kodeksem Zasad Etycznych Psychologa i Psychoterapeuty. Dba o terapię własną i rozwój zawodowy, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Prywatnie:

Domatorka, miłośniczka literatury i filmu, uwielbia jeździć na nartach, tańczyć salsę i jeść sushi.

 

Sprawdź 3 powody, dla których warto wybrać naszych terapeutów

1

Wykształcenie

Wszyscy nasi terapeuci posiadają odpowiednie wykształcenie i uprawnienia do tego, aby prowadzić terapie. Posiadają niezbędną wiedzę i certyfikaty.

2

Doświadczenie

Terapeuci pracują w tematach stricte terapeutycznych oraz powiązanych z psychologią, coachingiem, szkoleniami oraz szeroko rozumianym rozwojem osobistym. Swą pracę poddają superwizji.

3

Pasja

Dla nich terapia to nie tylko praca. To także pasja, którą rozwijają kiedy tylko mają ku temu możliwości.